top of page
  • Oona

Kritisk feil i VMware vSphere 6.7

Oppdatert: 24. mai 2020

Det er avdekket en kritisk feil i VMware vSphere 6.7, nærmere bestemt vCenter 6.7. Se VMware Security Advisory VMSA-2020-0006.


Autentisering i det innebygde SSO-domenet kan forbigås og en ondsinnet aktør kan hente ut sensitiv informasjon som kan benyttes for å skaffe seg administrative tilganger til plattformen.


Det er frigitt en ny versjon/patch som retter denne feilen.

Alle kunder anbefales å kontrollere om de er berørte av feilen og oppgradere til en versjon hvor feilen er rettet.

Det er generelt anbefalt å jevnlig kontrollere om det finnes nye patcher eller versjoner, med spesielt fokus på sikkerhet, til alle systemer. Kritiske oppgraderinger bør implementeres så snart de er tilgjengelige.

Move er klare til å bistå dersom det er behov for assistanse med oppdateringen. Kontakt oss for mer informasjon eller en uforpliktende samtale.

187 visninger0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle
bottom of page